O nas

Historia firmy Softel

Biuro Usług Informatycznych Softel powstało w Elblągu w 1985 roku. Początkowo działalność firmy oparta była na tworzeniu i sprzedaży licencji na oprogramowanie do obsługi księgowości, w szczególności księgowości budżetowej. W kolejnych latach, podążając za rozwojem technologii informatycznych i internetowych, firma rozszerzyła zakres oferowanych usług o sprzedaż dostępu do Internetu. Sukcesywnie Softel wprowadzał nowe usługi dla klientów firmowych i indywidualnych oferując produkcję stron www, sprzedaż kont e-mail oraz serwerów wirtualnych.

Firma zawsze dokładała starań by być liderem we wdrażaniu i sprzedaży usług opartych o nowoczesne technologie teleinformatyczne. W nowe milenium Softel wszedł z innowacyjnym projektem wydania Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. Ta, istniejąca do dziś i ciesząca się niesłabnącą popularnością wśród czytelników, wirtualna gazeta o charakterze lokalnym była jedną z pierwszych gazet internetowych w Polsce.

Od końca 2008 roku firma Softel oferuje kolejną usługę związaną z internetowymi technologiami – sporządzanie podpisów elektronicznych, koniecznych do przekazywania i wymiany danych drogą elektroniczną. Softel jest partnerem PWPW Technologie IT i otrzymała certyfikat.
Podstawowy zakres działalności to:

  • wydawnictwo prasowe – Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl (publikacja artykułów i informacji o charakterze lokalnym, sprzedaż reklam, ogłoszeń, pasaż handlowy, katalog firm, serwisy internetowe, takie jak NaWynos.portEl.pl)
  • hosting serwerów www, utrzymanie kont e-mail
  • sprzedaż oprogramowania do księgowości budżetowej fkb.w-internecie.pl
  • punkt rejestracji podpisu elektronicznego elpodpis.com.pl

Zobacz nasze inne produkty

Firma SOFTEL, oprócz generowania podpisów elektronicznych, świadczy również inne usługi:

  • Utrzymanie kont poczty elektronicznej – skrzynki bez ograniczenia pojemności i ze wstępną ochroną antywirusową. Dowolna ilość aliasów.
  • Utrzymanie stron na serwerze, a także pośrednictwo w rejestracji domen – szybkie łącze w świat i stabilna platforma sprzętowo-systemowa zapewnią niezawodny dostęp do serwisu WWW zamieszczonego na naszym serwerze.
  • Księgowość online w jednostkach budżetowych.
  • Reklama na stronach serwisów internetowych w Kaliningradzie.
  • Reklama na łamach Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl – lokalnym portalu internetowym z wieloletnim doświadczeniem, możliwość reklamy wizerunkowej i tekstowej, zamieszczania ogłoszeń oraz wpisów do katalogu firm, serwis służący do zamawiania przez internet jedzenia.